אומנויות של העבר הופכות בדרך כלל לתחביבים של היום. הצורך שלנו להאט את הקצב של החיים שלנו לצד הצורך הטבעי של הגוף להתעסקות בפעילויות קטנות יכולים להסביר את מגמה זו.

מעבר לכך, מחקרים מראים כי אנשים המשלבים בלוח הזמנים שלהם פעילויות המצריכות ריכוז ושימוש במוטוריקה עדינה, דוגמאת עבודה עם חוטי רקמה, מדווחים על ביטחון עצמי גבוהה יותר, רמות דכאון נמוכות, תחושות של מסוגלות עצמית וכמובן שקט נפשי.

מלאכת הרקמה היינה אחת מן האמנויות ומלאכות היד העתיקות אשר חוזרות אלינו כתחביב מהנה וממכר. אתר מדירה הוקם על מנת לאפשר לכם לרכוש את כל הציוד באינטרנט ולקבל אותו במשלוח מהיר עד הבית.

מעט רקע

עבודות תפירה ככלל ורקמה כפרט מלוות את האנושות עוד מימייה העתיקים.

החל מהאדם הקדמון אשר השתמש בחוטי רקמה ובפרוות לצרכים הישרדותיים ואסתטיים כאחד, דרך אזכורים של מלאכת היד בתנך ובתקופה הוויקטוריאנית ועד לנקודה כיום בהם הן משמשות כתחביב פופולארי למגוון אנשים באוכלוסייה.

בניגוד לעבודות תפירה אחרות, הרקמה לא תמיד ממלאת צורך מעשי אלא היא נעשית למען האומנות והאסתטיקה.

חייטים תופרים ומעצבים רבים משתמשים בשיטה זו מכיוון וניתן להגיע בעזרתה לתוצאות מדהימות מצד אחד והיא אינה מצריכה תנאים ראשוניים ספציפיים מצד שני.

הכוונה היא שכל אדם מסוגל להתחיל ולהתקדם בקצב שלו. כשמדובר בחוטי הרקמה המתעתדים להפוך ליצירה של ממש אנו שמים דגש על התפרים ולעיתים קרובות נוסיף חרוזים, פנינים פייטים, רצועות מתכת או כל אחד ממגוון האלמנטים הגדול אשר קיים בעולם.

כיצד משתמשים בחוטי רקמה

כמו כל תחביב ומלאכה יש לרכוש את מיומנות הרקמה על ידי ניסיון ולמידה. מלאכת הרקמה נעשית על משטח בד קיים.

דמויות, צורות, טקסטורות או אפילו ציורים שלמים נוצרים על משטח הבד בעזרת תפירה מדויקת. בד הבסיס בדרך כלל יהיה עשוי ממשי, כותנה, פשתן או צמר. חוטי רקמה מגיעים במגוון רחב של צבעים וטקסטורת ועם הזמן תוכלו להבין איזה חוט יוביל לאיזו תוצאה ולהשתמש במגוון הרחב בכדי ליצור.

ברוב המקרים ימתחו חוטי רקמה בעזרת חישוק, זה הוא כלי אשר עוזר רבות למתחילים אך מומחים רבים ממשיכים להשתמש בו.

החישוק, אשר עשוי מפלסטיק או עץ, אחראי על מתיחת הבד ובכך מונע כפלים או עיוות של היצירה הרקומה.

thread embroidery

איך נכנסים לעולם הרקמה

ההחלטה לנסות את התחביב הזה תיווכח כמוצלחת וכזו אשר תשפר את איכות חייכם.

השלב הראשון בכל תחביב הוא רכישת חומרי הגלם וההשכלה המינימלית. את חומרי הגלם ניתן לרכוש בחנויות תחביבים מסוימות אך מומלץ להזמינם מהאינטרנט.

בעזרת הזמנה מהאינטרנט תוכלו לקבל את המוצרים עד הבית, לחוות את המגוון הקיים ובאתר מדירה תוכלו למצוא גם ערכות למתחילים. כמובן שהמשלוח עד הבית מקל מאוד על התחלת התחביב.

רכישת המיומנות היא מעט יותר מסובכת, אך כאן נמצא כל הכיף. ישנם קורסים רבים המועברים ברחבי הארץ ובעזרתם תוכלו לרכוש את המיומנויות הבסיסיות בכדי להתחיל למצוא את דרככם בעולם הרקמה.

מעבר לכך ישנם מדריכים רבים באינטרנט אשר יספקו לכם את כל המידע לו תזדקקו בצעדיכם הראשונים. ניתן למצוא הסברים על סוגים של חוטי רקמה, שיטות עבודה, חומרים המומלצים למתחילים וכמובן שגם מדריכים של פרויקטים שלמים אחריהם תוכלו לעקוב.

למה Madeirail

כי אנחנו מספקים לאנשים חומרים העוזרים להם לרדוף אחר מגוון של תחביבים הקשורים בחוטים כבר שנים.

הודות לכך שאנחנו יוצרים את החוטים ומחוברים לקהל הלקוחות שלנו, אנו מסוגלים לייצר מגוון רב של פתרונות ואפשרויות למתחילים ומקצוענים כאחד.

אתם מוזמנים להסתכל באתר, לחקור את הנושא, לבחור חוטי רקמה, להזמין ציוד למתחילים ולהכניס תחביב חדש לחייכם!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *