עבודת טלאים הינה עבודה מדויקת אשר אם עושים אותה בצורה נכונה ניתן ליצור מגוון רחב של יצירות כמו שמיכות, כריות, שטיחים ועוד באופן מרשים וייחודי.

כמובן, בכדי לבצע עבודת טלאים באופן נכון, הדבר הראשון והחשוב ביותר שיש לדאוג לו הוא חומרי הגלם.

אנו ממליצים לכם לעבוד עם חומרי הגלם האיכותיים של חברת מדירה אשר בעזרתם תוכלו ליצור יצירות הרבה יותר איכותיות והרבה יותר מרשימות, כאשר המוצרים העיקריים להם תהיו זקוקים בכדי לבצע את העבודה הינם בדים איכותיים (אל תתפשרו על פחות מ 100% כותנה) וחוטי תפירה איכותיים מאוד.

patchwork

איך לבחור בדים לעבודת טלאים? 

כמובן, אם אתם רוצים להתחיל בביצוע עבודת טלאים, הדבר הראשון אשר עליכם לדאוג לו הוא הבד.

בכדי לבצע עבודת טלאים ניתן לעשות שימוש גם בשאריות של בדים, בעיקר אם אתם לא מחפשים דוגמא אחדה, אך אם אתם רוצים ליצור דוגמאות אחידות ואיכותיות, ולוודא שיהיה לכם מספיק בד לכל היצירה, כדאי לרכוש מראש את הבדים הנכונים לכם.

בנוסף, בכדי לשמור על דוגמא אחידה לאורך כל העבודה חשוב להקפיד על גזירה ישרה מאוד של הבד, תוך קיפול שלו ואפילו היעזרות בכלי עזר שונים שיסייעו לכם לבצע גזירה אחידה וישרה במיוחד אם עדיין אין לכם מספיק ניסיון בתחום.

הדוגמאות השונות אותן ניתן ליצור בעבודת טלאים

בעבודת טלאים למעשה מחברים פיסות קטנות של בד, ויוצרים מהן יריעה אחת גדולה, ממנה יוצרים את התוצרת הדרושה, לכן, בעזרת צורות שונות של חיבור וגזירה, ניתן ליצור מגוון רחב מאוד של דוגמאות שונות, כאשר העיקריות ביותר מבין כלל הדוגמאות המוכרות הן:

  • PATCHWORK ONE- SHAPE: דוגמא אשר כוללת צורה אחת, באותו הגודל, בה משתמשים לאורך כל העבודה. כמובן, ניתן להשתמש בבד אחד, או בצורות ממגוון רחב של בדים וצבעים, וכך ליצור את המראה
    הרצוי. לדוגמא, בצורה הבאה:

 

  • BLOCK-UNIT: הרכבה של צורות גיאומטריות שונות אשר יחד יוצרות את הדוגמא השלמה. זה יכול להיות שילוב של מרובעים, עיגולים, משולשים וכדומה, או שימוש באותה צורה אך בכמה גדלים שונים. לדוגמא, בצורות הבאות:

 

  • Crazy patchwork: טכניקה של טלאים חופשיים, לוקחים כל פיסה של בד, בכל גודל, צורה או צבע ופשוט מחברים ביניהן ללא כל סדר עד ליצירת יריעה אחת גדולה.

טלאים

כיצד לבחור את הדוגמא הנכונה לשימוש?

לפני שמתחילים לבצע עבודת טלאים חשוב מאוד לבחור את הדוגמא הנכונה בה רוצים להשתמש. למתחילים, כדאי לבחור בדוגמאות פשוטות וקיימות, ולהשתמש בבדים נוחים לגזירה, כמו בדי כותנה, מבית מדירה.

כמובן, בעתיד, לאחר שפשוף וניסיון יהיה ניתן לבחור בכל בד אחר לשיקולכם, בכדי ליצור את היריעה הדרושה לכם.

בנוסף, בתור התחלה כדאי לבחור בבדים בעלי דוגמאות ברורות אשר בהן יהיה נוח להבחין בגבולות לגזירה.

בנוסף, עוד לפני הגזירה והתפירה כדאי לשרטט את הדוגמא של היריעה הסופית הרצויה על דף, וכן להחליט על הגדלים – הגודל של כל טלאי, והגודל של היריעה כולה.

חשוב לקחת בחשבון את החישוב של הגודל של כל טלאי, ולהוסיף כחצי סנטימטר מסביב לכל טלאי עבור התפרים.

לדוגמא, עבור יריעה המורכבת מריבועים של 10 סמ, יש לגזור מראש ריבועים של 12 סמ.

לסיכום, עבודת טלאים הינה עבודה מעניינת ומיוחדת אשר בעזרתה תוכלו ליצור מגוון רחב של דוגמאות ותוצרים, רק חשוב לתכנן נכון את העבודה ולעבוד עם ספק מקצועי כמו מדירה ממנו תוכלו לרכוש ציוד איכותי לעבודה זו.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *