ברקמה, אחד מהכלים החשובים ביותר הוא החוטים. הם החלק החשוב ביותר בפרויקט הרקמה, מסיבות ברורות. ועבור פרויקט איכותי אתם צריכים חוטי רקמה איכותיים.

אצלנו יש מגוון של חוטי רקמה, החל מחוטי משי ועד חוטים מטאליים. הכל תלוי בפרויקט שאותו אתם מתחילים. אנחנו ממליצים קודם כל להחליט על פרויקט הרקמה ורק אז לרכוש את חוטי הרקמה המתאימים בשבילכם.

חוטים המיועדים עבור רקמה מגיעים במגוון רחב של סיבים, צבעים, סוגים ומשקלים. הבחירה שלכם תהיה תלויה בסוג הבד בו אתם משתמשים ובסוג הרקמה.

לא קיימים הרבה חוקים בנוגע לבחירת חוטי רקמה. כדאי להשתמש בסוג החוט או במשקל החוט שהכי מתאים לכם או שיש לו את האפקט הכי טוב שאתם הכי רוצים להגיע אליו בפרויקט שלכם. לפעמים הכי כדאי להתנסות קצת כדי לראות איך זה נראה וככה תדעו הכי טוב במה תרצו להשתמש. לא קשה למצוא חוטי רקמה, והם מגיעים במגוון רחב של צבעים.

חוטי רקמה חשובים מאוד מאחר והם מחזיקים את הבד. אך חשוב מאוד לבחור את חוטי הרקמה הנכונים כי כל חוט מתאים לפרויקט הרקמה הספציפי שלו. לכן חשוב מאוד להכיר את החוטים. את הסוגים הבאים של החוטים חשוב להכיר:

חוטי רקמה שחשוב להכיר:

חוטי פוליאסטר – חוטי פוליאסטר מעולים עבור כל סוגי הפרויקטים, עבור רקמה במכונה ועבור רקמה ביד. חוטים אלו לא נקרעים בקלות וניתן להשתמש בהם גם על בדים נמתחים. הם בדרך כוללים מעט סיליקון שעוזר להכניס אותם לבד יותר בקלות. קיימים גם חוטי פוליאסטר בלתי נראים.

חוטי כותנה – חוטי כותנה בדרך כלל נקרעים יותר בקלות מחוטים אחרים. מומלץ להשתמש בהם עבור פרויקטים יותר עדינים, כמו למשל הלבשה תחתונה. מומלץ להשתמש בחוטים האלה עם בדים כמו כותנה, פשתן או משי מלאכותי.

חוט רקמה בסיסי - כותנה
חוט רקמה בסיסי – כותנה

חוטים מטאליים – לפעמים רואים את החוטים האלה בתיקי יד. הם מגיעים בצבעים מטאליים שונים כמו זהב, כסף ונחושת, ובדרך כלל משתמשים בהם ברקמה ובתפירה במכונה.

חוטי צמר – בחוטי צמר בדרך כלל משתמשים בפרויקטים של רקמה ואלו חוטים חזקים במיוחד.

חוט צמר - סוג נוסף של חוטי רקמה
חוט צמר – סוג נוסף של חוטי רקמה

חוטי משי – חוטי משי הם חוטים מאוד עדינים. הם גמישים, והם מעולים לשימוש על משי ועל צמר.

חוטי מעצבים – חוטי מעצבים עשויים מיותר מסוג אחד של חוט, או במילים אחרות, מתערובת של שניים או יותר סוגים של חוטים.

כל מה שרציתם לדעת על חוטי רקמה

מה אתם רוקמים? איזה סוג של פרויקט רקמה זה? לפעמים מבחר חוטי הרקמה חשוב מאוד ולפעמים דווקא פחות. יש כל מיני סוגים של רקמה, כמו למשל רקמת צלבים.

איכות – אתם צריכים לדעת מהי איכות הבד כדי לבחור את הסוג הנכון של חוטי הרקמה לפרויקט הספציפי שלכם.

צבע – אתם צריכים לבחור את חוטי הרקמה לפי הצבע שלהם. אחרי שמחליטים על סוג חוט הרקמה (פוליאסטר, כותנה, מטאלי, צמר או מעצבים) והחוזק של החוט שלכם, תצטרכו לבחור את הצבע הנכון עבור הפרויקט שלכם.

הוא צריך להתאים לפרויקט שלכם. אם אתם לא מצליחים למצוא את הצבע שבדיוק מתאים לצבע הפרויקט שלכם, בחרו תמיד בחוטי רקמה מעט יותר כהים ואף פעם לא בחוטי רקמה יותר בהירים.

ההוראות – תמיד צריך לעקוב אחר הוראות הרקמה כשמתחילים בפרויקט חדש ובוחרים בחוטי רקמה.

אל תקנו חוטי רקמה זולים – חוטי רקמה זולים לא יחזיקו מעמד הרבה זמן וזה בעצם יהיה בזבוז של בד ובזבוז של הזמן שלכם.

עבור רוקמים מנוסים אבל גם כאלה שרק מתחילים, חשוב להשתמש בחוטי רקמה איכותיים. אנחנו מציעים את האיכות ואת המחיר שאתם מחפשים. יש הרבה מקומות בהם ניתן למצוא חוטי רקמה, אבל זה לא קל למצוא מקום עם איכות, שירות ומגוון.

חוטי תפירה – מומלץ מאוד שחוטי תפירה יהיו באיכות גבוהה, אך כאשר מדובר בחוטי רקמה זה אפילו עוד יותר חשוב. איכות חוטי הרקמה צריכים להיות הדבר החשוב ביותר כאשר אתם מתכננים פרויקט רקמה.

חוטי הרקמה צריכים לבלוט, במיוחד כאשר מדובר באיכות הצבע, בחוזק שלו ובעמידות שלו. אם אתם לוקחים את הרקמה שלכם ברצינות, אנחנו ממליצים לכם לחפש את חוטי הרקמה באיכות הגבוהה ביותר.

פנו אלינו אם יש לכם שאלות לגבי חוטי רקמה, אריגה או כל נושא אחר הקשור לתחום.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *