MADEIRA היא יצרנית מובילה בעולם של חוטי רקמה ותפירה, המיועדים לרקמה ביד ובמכונה. החברה נוסדה בשנת 1919 ועד היום היא בבעלות משפחת שמידט ומנוהלת על ידי הדור השלישי של המשפחה. מטה החברה ומפעל הייצור שלה ממוקמים בפרייבורג בגרמניה.

החברה ידועה באיכות הגבוהה של מוצריה ובמגוון העצום של סוגי וצבעי החוטים.

נביא כאן סקירה קצרה על חלק ממגוון החוטים שהחברה מייצרת, המתאימים במיוחד לעבודות הקווילט.

חוטי הכותנה של מדירה 

חוט הכותנה מספר 50 (Cotona No. 50) מיוצר מ- 100 אחוז כותנה מצרית, ב-120 צבעים שונים, ונמכר בסלילים של 1000 מטר. אם תבחרו להשתמש בחוט הכותנה מספר 30 ( Cotona No. 30), העבה יותר ממספר 50, ונמכר בסלילים של 400 מטר, תקבלו חוט מצויין במגוון של 60 צבעים שונים, אידיאלי לתיפורים. צבעי החוטים המשתנים מתחלפים כל 5 עד 10 סנטימטרים והם מושלמים לקבלת אפקטים מרהיבים של שינויי צבע. אפשרויות היצירה והעיצוב המתקבלות ממוצר זה, הן אינסופיות. הגדלים השונים של הסלילים מותאמים למגוון צרכים. אם תבחרו לרכוש סלילים קטנים, תוכלו להרשות לעצמכן לקנות חוט לעתים קרובות יותר ולהתנסות בצבעים ומרקמים חדשים.

חוטי תפירה

מוצר מעניין אחר של מדירה הוא חוט ה-Aeroquilt מספר 40, המיוצר מ-100 אחוז פוליאסטר corespun ולכן מתאים גם לתפירה וגם לרקמה. החוט נמכר בקונוס של 3000 מטר, המתאים במיוחד למכונות ה-Longarm. זהו חוט חזק במיוחד, הנמכר באריזות מיוחדות של 8 צבעים מתחלפים או חלקים.

חברת מדירה ידועה גם בחדשנות שלה. לפני מספר שבועות הוציאה החברה לשוק את חוט ה-Frosted MATT מספר 40, המיוצר מפוליאסטר בציפוי קרמי. החוט החדשני מיוצר באופן בלעדי על ידי מדירה. הציפוי הקרמי של הסיבים הופך את 40 הצבעים שבסדרה זו לחוטי מט באפקטים אמיתים. לדוגמא, צבע החוט הנקרא “Baby Skin” הוא בדיוק צבע העור של התינוק, וכך גם צבע ה”טיטניום”, הצבע “קליפת הביצה” והצבעים האחרים שבסדרה.

כולם יעניקו גימור חדש ליצירות אמנות הטקסטיל שלכן. כל החוטים בסדרה זו נמכרים בסלילים של 500 מטר, באתר החברה בארץ, במחירים מיוחדים לרגל השקת החוט החדש.

חוט מיוחד נוסף הוא חוט הצמר של מדירה, ה-Lana No. 12, המיוצר מצמר ואקריליק. נמכר בסלילים של 200 מטר, במגוון של 80 צבעים ו-10 צבעים מתחלפים נוספים. המראה המתקבל מאפיין צמר טהור. החוט מתאים לתפירה במכונה, ניתן להשתמש בו ברקמה ממוחשבת, בעבודות קווילט, overlocking, ברקמה חופשית, או ברקמת יד. והוא עמיד לשימוש על בדי צמר, פשתן, וגי’נס דק. שימו לב: לקבלת תוצאות טובות יותר, מומלץ להשתמש במחט ה-Lana המיוחדת המשווקת על ידי מדירה.

ה-Bobbinfil הוא חוט תחתון לתפירה במכונה, שפותח במיוחד לשימוש במכונות רקמה ממוחשבות, העובדות במהירות גבוהה. החוט עדין במיוחד, עשוי מפוליאסטר והשימוש בו נותן תוצאה של תפרים אחידים, ללא מתיחות. קיים בצבעים לבן ושחור.

מוצר נוסף בסדרה זו הוא חוט Bobbinfil בצבע טבעי,Ecru , מכותנה. שלושה מטר של חוט יספיקו לכ-1000 תפרים.

אתר נציגות החברה בישראל מציג למכירה את כל מוצרי החברה המיובאים לארץ ומשמש גם מקור אינפורמציה על חוטים, עבודות קווילט ורקמה. לדוגמא, במדור השאלות והתשובות של האתר תוכלו למצוא הסבר מפורט על ההבדל בין חוט פוליאסטר וחוט ויסקוזה (Rayon), טיפים לשימוש נכון בחוטים מטאליים לרקמה במכונה וביד ועוד נושאים מעניינים אחרים.

בפורום האתר, ניתן להעלות תמונות של עבודות טלאים שנעשו בחוטי מדירה ולקיים דיונים בנושאים שתבחרו.

את הבלוג מנהלת שולמית רון. תוכלו למצוא בו כתבות בנושאים שונים ואתם מוזמנות לכתוב ולהוסיף מהידע שלכן לנושאים המופיעים באתר.

חברות האגודה הנרשמות לאתר מקבלות 5% הנחה על הקנייה הראשונה. בעתיד מתכננת החברה להעניק הנחות נוספות על מוצרים מיוחדים.

חברת מדירה יזמה תחרות לוח שנה, שבמסגרתה הוזמנו חברות האגודה להגיש עבודות בנושא עונות השנה. הנהלת מדירה בגרמניה תבחר 12 עבודות מצטיינות שתפורסמנה בלוח לשנת 2017.

הלוח יודפס ע”י חברת מדירה ויופץ ברחבי עולם. התחרות נושאת פרסים, שיחולקו על ידי מנהל המכירות הראשי של חברת מדירה, במעמד פתיחת התערוכה בגלריה אפרת בתל אביב, בחודש נובמבר.

בחירת החברה להקים את הנציגות בארץ היא בחירה אסטרטגית. מטרתנו היא להנגיש את המוצרים המצויינים של MADEIRA לכלל האמנים בישראל ולעוסקות בעבודת הטלאים בפרט, מתוך כוונה לסייע להם לממש את כשרונם, תוך שימוש בחוטים וחומרים מן הטובים בעולם, בעלויות נמוכות.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *